wtorek, 18 grudnia 2012

WstępOczami Jacka:
Nazywam się Jack Frost. Jestem siedemnastolatkiem od... bardzo, bardzo dawna. Moim zadaniem jest przwoływanie śniegu, lodu i mroźnego wiatru oraz sprawianie, by dzieciom w zimie się nigdy nie nudziło. Skąd to wiem? Księżyc mi powiedział. Jestem również jednym ze Strażników, chroniących sny dzieci przed dostaniem się do nich koszmarów.  Głównym problemem jest to, że dla większości ludzi jestem niewidzialny. Jednak nie narzekam. Moje życie mogę określić jako... ciekawe. Choć od niedawna mam nowych przyjaciół, innych Strażników: Mikołaja, Zębuszkę, Piaska i tego przemądrzałego Wielkanocnego Zająca, to lubię być sam. Życie bez odpowiedzialności, zasad i obowiązków. Żyć, nie umierać.Oczami Annie:
Jestem Ann Davis, ale wszyscy mówią mi Annie. Mam czternaście lat. Mój młodszy brat nazywa się David (nawet on nie zasługiwał, żeby go tak nazwać: David Davis), ma dziewięć lat i jest najbardziej denerwującą istotą w całym wszechświecie. Razem z rodzicami, Davidem, złotą rybką Amandą i psem (jeśli chcecie wiedzieć, golden retriverem) Hugo mieszkam w niewielkim dwupiętrowym domku z małym ogródkiem. Uwielbiam czytać książki i pisać opowiadania. Jak dorosnę chciałabym zostać pisarką. Mam dwie przyjaciółki, Margarette i Louise, ale chyba tylko raz się tak do nich zwróciłam. Lou i Meg, dwie wariatki, ale tylko świry potrafią wytrzymać ze mną i moją wyobraźnią.

1 komentarz:

  1. Z racji tego, iż sama kiedyś miałam plan napisać o Jacku, postanowiłam wszystko przeczytać. Więc zaczynam :)
    Styl dobry, wręcz bardzo jak na twoje 13 lat, nie mylę się tak? Jedynym minusem to nawiasy. Jeżeli chcesz wprowadzić wtrącenia, możesz to zrobić poprzez przecinki lub myślniki ;)
    Lecę dalej, gdyż na razie b. mi się podoba. Zwłaszcza Jack, którego widzę niemalże identycznie jak z filmem ^^

    plomien-zemsty.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń